SİNOP AYANCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYANCIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT ALTUNDAL’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

AYANCIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT ALTUNDAL’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

        “19 Ocak 2018 tarihi itibari ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1. kanaat dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

        Sevgili öğrencilerim, Karnedeki değerlendirmeleri, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil; güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz. Eğitim de önemli olan süreç içerisinde bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinize odaklanmanızın sağlanmasıdır. Bu kısa tatil süresince; kendinize zaman ayırmanız, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız ve ruhsal ve zihinsel gelişmenize katkı sağlayacak kitaplar okumanız gerektiğini önemli bulduğumu sizlerle paylaşmak isterim. mümkün mertebe zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin.

         Değerli Öğretmen arkadaşlarım, Sizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin; sosyal, zihinsel ve ruhsal yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkılar her şeyden önemli ve değerlidir. Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle büyük ve güçlü Türkiye’nin kutlu ilerleyişinde önemli payeye sahip olduğunuzu acizane ifade etmek isterim.

          Saygı değer velilerimiz, Çok değer verdiğinize inandığımız çocuklarınız sizler için olduğu kadar bizler içinde değerli olan yegane varlıklarımızdır. Bu dönemde onları sorgulamak ve başkalarıyla kıyaslamak yerine; onların farklılıklarını anlamaya çalışarak her şeye rağmen onları destekleyerek özgüvenlerine katkı sağlayarak, iletişim içerisinde olarak ve onlarla bolca vakit geçirerek başarılarına çok büyük katkı sağlayacağınızı unutmayalım. Öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmelerden, onların ilgi ve yeteneklerini belirlemeye çalışalım.

     Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim ve kıymetli anne babalar; hepinize iyi tatiller dilerken dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi arzu ettiğimi vurgulamak isterim.

                                                                                                                                        Murat ALTUNDAL

                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Dr. Haşim ÖRNEK cad. no18 AYANCIK - 0 (368) 613 1405

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.